Lihhens sclerosis 15.12.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas selle haiguse korral peaks tegelema gynekoloog vöi nahaarst patsiendiga.Kumb valdkond on rohkem kokku puutunud patsientidega ,kes pöevad lihhens sclerosist.Ravim kyll kirjutati,aga ei muud midagi.Kysisin kyll kuidas seda kasutada,aga arst vastas,et sedapeate ise vaatama.Puutusin esimest korda selle haigusega kokku.Kas peaks kasutama ka niisutavaid kreeme et nahk ei kannataks.Haigus on vulva piirkonnas.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, mõlemad erialaarstid võivad antud probleemiga tegeleda. Kui teil esmakordselt haigus diagnoositud, siis soovitatakse biopsia võtta ,mille käigus tehakse ka vulvoskoopia(pigem naistearst).Sain aru,et nii oligi. Esialgne raviskeem on nii nagu kirjeldasite. Edasi tõesti vastavalt vajadusele. Kui sügeleb, ebamugav siis teha vähemalt 7 päeva lokaalne ravi ja pidevalt kasutada niisutavaid kreeme.. Pesema peaks kas ainult veega või apteegi käsimüügi spetsiaalset pesugeeli. DRKadastik