Rinnavähk? 12.04.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.Olen oma muredega juba Teie poole pöördunud ja hoian Teid oma uuringute vastustega kurssis.Eelmine kord saatsin kõik oma väljavõtted haigusloost ,kus okt.2022 mammoloogia ja ultraheli tulemusteks tsüstid ja juba viie kuu möödudes on kahtlus vähile.Täna tuli ära siis tsütoloogiline vastus ,mis võeti peennõelaga.Sooviksin Teie poolset seletust.Kas see kinnitab või õigemini kas selle järgi ongi siis kahtlus vähile.Olen väga tänulik,kui leiate aega minu murele vastata.Mainin veel seda,et sünnitasin oma kolmanda lapse aasta tagasi.Kirjeldus: Mõlemapoolselt on rinnad mõõduka fibroglandulaarse struktuuriga, vasakus
rinnas koldelist muutust ei tähelda.
Vasakus rinnas alumiste kvadrantide vahel on 7 x 6 mm kajavaene, kergelt ebatasase
kontuuriga kolle, sees väike lubjastus?
Aksillaarsel patoloogiliselt suurenenud lümfisõlmi ei tähelda.

BiRads 3. Kuna kontuur on kergelt ebatasane, siis vajaks proovi võtmist. Võetud ühendust
PERHI Naistehaiguste polikliinikuga. Vastuvõtt- dr. V.Zobel 24.04.kell 11:20.

JNB võtmine ebaõnnestus, hetkel võtsin UH kontrolli all PNB, materjal kahel klaasil
saadetud tsüstoloogiliseks uuringuks.
Vana fibrotsüstiline ala? Maliigne??

Tsütoloogilise uuringu vastus.
T202301424/1
PNB parem rind.
Ver foonil atüüpilisi duktalepiteeli kogumikke, osad lüüsunud. Maliigsuse välistamiseks
oleks vajalik JNB.
Paremrind
Tsütoloogiline atüüpia.Kas atüüpia on kahtlus vähile?
Kõike head Teile !

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 39-aastane

Tsütoloogiline atüüpia on muutunud rakud. Rakud võivad olla muutunud ka põletike, traumade, operatsioonide, armistumiste (vana fibrotsüstiline ala?) jms tõttu.
Hetkel ei ole vähi diagnoos kinnitatud. Saate teada edasistest uuringutest ja plaanidest: vastuvõtt dr Zobel 24.04.kell 11:20.
Kirjutage kõik soovitud küsimused üles ja esitage need oma raviarstile 24.4.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7