Rinnavähk? 12.04.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Saatsin Teile eelmise nädala oma mammograafi uuringute ja ultraheli uuringute väljavõtted digiloost,et muutused on toimunud viie kuu jooksul.Siis võeti PNB ja nüüd tuli vastus,aga millest mina aru ei saa.Panen siia tsütoloogia vastuse kas siin on kahtlus vähile.irjeldus: Mõlemapoolselt on rinnad mõõduka fibroglandulaarse struktuuriga, vasakus
rinnas koldelist muutust ei tähelda.
Vasakus rinnas alumiste kvadrantide vahel on 7 x 6 mm kajavaene, kergelt ebatasase
kontuuriga kolle, sees väike lubjastus?
Aksillaarsel patoloogiliselt suurenenud lümfisõlmi ei tähelda.

BiRads 3. Kuna kontuur on kergelt ebatasane, siis vajaks proovi võtmist. Võetud ühendust
PERHI Naistehaiguste polikliinikuga. Vastuvõtt- dr. V.Zobel 24.04.kell 11:20.

JNB võtmine ebaõnnestus, hetkel võtsin UH kontrolli all PNB, materjal kahel klaasil
saadetud tsüstoloogiliseks uuringuks.
Vana fibrotsüstiline ala? Maliigne??

Tsütoloogilise uuringu vastus.
T202301424/1
PNB parem rind.
Ver foonil atüüpilisi duktalepiteeli kogumikke, osad lüüsunud. Maliigsuse välistamiseks
oleks vajalik JNB.
Paremrind
Tsütoloogiline atüüpia
Kas tsütoloogiline atüüpia tähendab ,et on kahtlus halvaloomulisule?Aitäh ja ootan väga Teie vastust.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Tsütoloogiline ehk rakuline atüüpia võib viidata pahaloomuliste rakkude olemasolule ja algavale pahaloomulisele kasvajale. Kindlasti on vajalik eelneva leiu täpsustamiseks teha jämenõelbiopsia JNB, kus võetakse kahtlasest tihendist koe-mitte rakuproov. Kahtlus on piimajuha algavale kasvajale.