Probleemi põhjus 16.01.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Küsiks ,kas siin on kõik korras , mida tähendab Endometrium 2 faasis? Käinud pidevalt naistearstil seoses valude ja veritsustega, põhjust ei ole leitud otseselt. Veritseb tavaliselt peale vahekorda ja vahekord on valulik, vahest veritseb natuke ka lihtsalt. Urineerin ka väga tihti aga põiepõletikku ei ole. Suguhaiguseid ei ole. Teinud läbi palju küünalde ravisid aga sümtomid on jätkuvad.

UTERUS anteversioonis 3,7 * 5,2 cm

ENDOMETRIUM 0,7 cm II faasis

OV. DEX 3,0 * 2,2 cm norm str-ga

OV. SIN 2,9 * 2,0 cm norm str-ga

C.D vaba vedelikku ei ole

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Ultraheli uuringul kirjeldatakse endomeetriumi. 2. faasi endomeetrium tähendab emaka limaskesta menstruatsiooni eelsel perioodil. Antud juhul on kirjeldatud leid normis. Ebakorrapäraste veritsuste sage põhjus on emaka polüüp või müoom. Ultraheli uuringul on need põhjused välistatud. Kuna Teil on vahekorra järgsed veritsused, soovitan kindlasti kolposkoopiat.