Klomp 26.10.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Aegajalt päevade ajal tuleb selline klomp (pilt). Ei tule iga kuu, kuskil 2 kuud jooksev veri ja siis tuleb vahepeal see vereklomp. Kas see on normaalne? Millest see on üldse tingitud, miks tuleb?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Ärge selle verehüübe pärast küll muretsege.Küllap on Teil vere hüübimine korras ja veri koguneb tupe tagumisse võlvi.Oma vereeritust on ju raske võrrelda kellegi teise menstruaalverega.
Günekoloogi vastuvõtul võiks ju käia ja transvaginaalse ultraheliuuringuga kontrollida emaka limaskesta paksust.
Edu soovides,
Maie Väli