Sünnitusest tekkinud probleemid 05.05.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, mul on selline mure, et peale sünnitust on jäänud roojamine väga valusaks, möödas on 7kuud sünnitusest ja siiamaani veritseb roojamisel ja kui häda peale tuleb lööb alakõhtu tugev valu, ja sügeleb ka õudsalt. Kõht kinni ei ole, käib läbi nagu enne sünnitust, päevas 1-2x või ülepäeva. Naistearst on soovitanud küünlaid aga need ei ole aidanud, perearst soovitas korralikumalt toituda või kõhulahtistit kasutada aga ma olen koguaeg korralikult ja tervislikult toitunud, lisaks iga päev jalutamas käinud ja kõht kinni kindlasti ei ole.
Kelle juurde ma selle murega pöörduma peaksin?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,kui probleem kestab soovitan pöörduda kirurgi vastuvõtule,Suure tõenäosusega on tegemist pärasoole veenilaienditega. Esialgu võiks paluda perearstil välja kirjutada retseptiravimit. Doloprokt kreemi Ja Dolprokt pärasooleküünlaid. Edu soovides, Maie Väli