endometrioos? 08.10.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, mureks viimase 1,5 aasta jooksul tekkinud väga tugevad menstruatsioonivalud. Viimase 8 kuu jooksul sinna lisandunud valulik urineerimine ja iste menstruatsiooni ajal. Analüüsid on muidu korras. Isegi kui võiks öelda, et kõhuvalu saan kuidagi valuvaigistitega kontrolli alla, siis urineerimise probleem jääb. (Põis oleks nagu valukrambis peale WC tükk aega)Taandub tavaliselt mõne päeva jooksul pärast menstruatsiooni. Naistearst ütles, et see ei puutu absoluutselt menstruatsiooni. Olen nüüd ise päris palju lugenud ja uurinud ning üsna murelik. Kui suure tõenäosusega tähendavad sellises sümptomid endometrioosi? Kui kiiresti tuleks teha laparoskoopia. Olen kirjutiste järgi tüüpiliselt riskirühma kuuluv- 24 a, sünnitamata, kõrgharidusega, stressirohke tööga, eriti viimasel ajal. Beebipille kasutanud 4 aastat paarikuulise vahega (pärast seda hakkasidki need tugevad vauld) järjest.

Olen tõesti väga mures.

Ette tänades, J.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Teie kirjelduse järgi võiks tõepoolest tegemist olla endometrioosiga ja võimalik et endometrioosikolle paikneb kusepõie limaskestas(35%).Ka see on tüüpiline, et antibeebipillide kasutamise ajal valud vähenevad ja nende ärajätmisel sümptoomid ägenevad.Kui kiiresti on vaja teha laparoskoopia,otsustab loomulikult Teid ravinud ja jälginud günekoloog.