urineerimishäired 18.03.18 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Aasta alguses algasid mul urineerimishäired.Sümptomiteks oli tihe wc käimine ja põie mitte täieliku tühjenemise tunne.Alakõhus on kõrvetav tunne.Urineerimisel valus ei ole ja verd ei esine.
Käisin koheselt meestearsti (Tartu Ülikooli Kliinikumis Tallinnas)juures ja tehti eesnäärme uuringud.Sain eesnäärme masaazi ja võeti sekreeti proov.Proov oli korras ja põletikku ei näidanud.Eesnääre ei olevat suur ja pigem kindlate piiridetta.Võeti ka uriini proovid mis põletikku ei näidanud.Ka tehti päraku kaudne ultraheli mis näitas eesnäärme kerget lubistust..kuid muretsemiseks ei olevat põhjust.
Raviks määrati Alfuzosin Teva 10 mg 1xpäevas õhtuti ja looduslikke apteeki kapsleid.Ravi kestvus 90 päeva.
Ravi alguses aitas,kuid ravi 54ndal päeval on sümptomid tagasi...jälle tihe wc käimine ja pidev ebamugavus alakõhus mis väga harva kiirgab peenisesse.Õõsel saan üldjuhul magada ja wc käima tavaliselt ei pea...
Mu abikaasal diagnoositi aasta alguses põiepõletik ja määrati viie päevane antibiootikumide kuur.Peale ravikuuri lõppemist kolme nädala pärast diagnoositi tal uuesti põiepõletik ja määrati 10 pöevane antibiootikumide kuur.Urineerimis häireid tal ei esine küll on aga kimpus kõhuvaludega.Kõhuvalud on tal kestnud juba aastaid...käib erinevate arstide juures ja keegi midagi diagnoosida ei suuda...kas on võimalik,et meil on organismis mingi seenebakter?
Seksimisel kasutame aasta algusest saadik kaitsevahendit(oraal seksil kaitsevahendit ei ole kasutanud).
Oleme väga pikalt abielus olnud ja väga avameelselt oma vaegustest rääkinud ja suguhaiguse enda jaoks välistanud.....
Kuidas peaksin nüüd edasi talitama...ootama preguse ravi lõpuni?

Parimat

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Esimene - oraalseks on samasugune seks ja sekreetide vahetus vähemalt sama intensiivne. Eesnäärme (sugutrakti kaitseorgan!) funktsionaalse defitsiidi puhul võivad suus leiduvad mikroobid (seal veidi erinevad kui sugutraktis) olla vähemalt sama ohtlikud, kui sugutrakti omad. Kirjelduse alusel võib arvata, et teil on peres ühine krooniline sugutrakti põletik. Mina otsiks ikkagi põhjust edasi. Siin võiks aidata sperma analüüs ja sealt mikroobide külv. Lisaks kasutan sellistel juhtudel sageli ka veel ravi foonil tehtud korduvat eesnäärmeuuringut. Põletikus juhad on sageli täielikult ummistunud ja esimese uuringuga ei pruugi reaalset pilti kohe näha.