Leukotsüüdide madal arv 12.12.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

WBC 3,6
Lymph 1,2

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Leukotsüütide hulk nagu paljud muud laboriuuringute parameetrid on individuaalsed. Ei ole välistatud, et näitaja <4*10/12l ongi teie jaoks tavapärane.
D vitamiini numbril ei ole enesetundega seost.
Mulle tundub, et teie väsimuse põhjuse selgitamisel need laboriuuringud siin lisaväärtust ei anna. Soovitan kaaluda, kas pole tegemist vaimse või füüsilise ülepinge perioodiga. Tasub välistada ka võimalik depressioon. Kui neid põhjusi olla ei saa, siis soovitan pidada nõu perearstiga, kirjeldada oma kaebusi ja koos läbi võtta olemasolevad kroonilised haigused. Lihtsalt erinevate analüüside huupi tegemine võib pigem segadut suurendada, kuna alati leiab väikesi piiripealseid kõrvalekaldumisi, mis tegelikult kliinilist tähendust ei oma.

Lugupidamisega
Marge Kütt