kopsuklamüüdia 05.12.05 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tervist!
32.aastasel naisterahval kahtlustati kopsiklamüüdiat. Võeti vereproov IGM mille näidud on 0,14 ja 0,5. Arst ütles , et see on veel negatiivne.Minul tekkis küsimus, kas tervel inimesel ei peaks näidud nullis olema?Arst väitis,e t igal inimesel on mingi tase organismis.
Küsimus Teile, kas need näidud on normaalse terve inimese jaoks OK?Et ei peagi nullis olema?
Tervitustega , Liisa

Arst vastas:

dr Jüri Laasik

Laborimeditsiini arst

HTI Labor, Tallinn

Tere Liisa,
Kuna kopsuklamüüdia (Chlamydia pneumoniae) on Eestis väga levinud ja suurel osal elanikkonnast varem või hiljem läbi põetud, siis jäävad organismi jäljena IgG tüüpi antikehad, mis seal püsivad madalates tiitrites suhteliselt kaua. Kui Teil on tegemist IgM tüüpi antikehade esinemisega, mis näitavad aktiivset protsessi, siis siin tuleb arvestada, et määramise puhul on tegu kaunis keerulise metoodikaga, mis aruharva annab "0"-väärtuse ning seetõttu ongi referentsväärtuse mõiste sisse toodud. Ei tea millises laboris on Teie analüüsid tehtud, kuid meil HTI Laboris on normväärtuseks < 1 U/L. Nii et arst rääkis Teile täiesti õiget juttu. Eneserahustamiseks võiks paari nädala möödudes proovi korrata, et vaadata, kas tiiter omab tõusutendentsi.

Tervitades
Jüri Laasik