kopsupõletik? 20.11.14 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Kõik algas sellega ,kui hakkasin tundma õhupuudustunnet (tahaks nagu minestada) ja rindkerevalusid. Nädal aega tagasi hakkas see tunne järjest süvenema ja läksin emosse ,veri oli korras ,avastati väike palavik 37.2(mis võis tegelikult olla mul pikemat aega juba )tehti röntgenpilt ja paremal kopsus vist 5-6 roide vahel oli alveolaarne varjustatus lateraalselt .Diagnoos pandi pneum oonia küsimärgiga ..kirjutati antibiootikumid klerimed 500 mg 2x päevas ja nädal aega.
Probleem selles ,et rindkere valud on süvenenud(ka katsudest kolmnurgapiirkonnas on selline kibe valu ,emos tehti ka ekg, mis oli korras ja välistati südameprobleemid ) ,palavik kõigub igapäevaselt 37 ringis,köha nagu erilist pole,kui on siis selline vilisev,röga on natuke nagu kurgus ,mis rögalahtistitega välja ei tule ..silmad on koguaeg väsinud ,nagu tahaks magada ..alaseljas on ka pidevalt mingid valud .Hingamisteedega tegelikult on elu aeg probleemid olnud ,köhad tulevad ja lähevad ,väiksena olevat bronhiit olnud (ema teadis meenutada).Pole aasta aega suitsetanud,enne seda tõmbasin u 5 aastat ,nii suitsu kui piipu..teen katusetöid paar aastat ja põletame pigimatti katusele ,sellekäigus hingan igasugu põlemisgaase sisse ..eile käisin arstijuures ,4 päeva olin antibiootikume võtnud,tehti röntgen ja see varjustus oli samasugune muutusteta.panin aja kopsuarstijuurde,aga hirm on nii suur ,kujutan ette et mul on kasvaja kopsus,mis on siis kuidagi kopsust väljapoole arenema hakanud ,sest see varjustus on väga väike oskas perearst öelda..äkki juba siirded rindkeres ,et selline imielik kibe valu on kui sõrmega ringjaid liigutusi kolmnurga piirkonnas teen ..hirm tuleneb ka sellest et vanaisal oli kopsuvähk,kuigi saan aru ta suitsetas sigaretti nooruses palju ,vanatädil on lümfivähk ..endal veel maoga probleemid ,käisin mõõka neelamas öeldi et kõik on korras ja haavandeid pole ..niisiis võtan siin vahest omeprasooli hommikuti.vererõhk on ka natuke kõrge ,sellejaoks võtan iga päev 10 mg ampril tableti..palun öelge mis haigus võib selliste sümptomite puhul olla?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Ma ei oska teile vaid kirjelduse järgi diagnoosi öelda, vajalikud on täiendavad uuringud. Aga minu tööaja jooksul pole veel kellelgi nii noorel inimesel kopsuvähki olnud. Seda võin ka veel öelda, et ega põletikuline leid nii kiiresti rö-filmilt ei kao, ikka veidi aega võtab ja seetõttu väga lühikeste intervallidega neid rö-filme põletiku puhul ei olegi mõtet teha. Hea, et teil on aeg kopsuarsti juurde olemas, küll kõik selgub ja vajadusel lisauuringud ka tehakse.