Eesti suurim tervisenõustamise keskkond
50922 tasuta nõuannet!
Arst annab nõu, küsi julgelt!
Küsi arstilt!
Kliinik.ee RSS Feed
 

Esita küsimus gastroenteroloogile

 

Antud valdkonnas saate tutvuda varasemate küsimuste-vastustega, kuid hetkel ei saa nõu küsida. Avame rubriigi lähinädalatel! 
LOE KÜSIMUSI JA VASTUSEID
Gastroenteroloogidele esitatud küsimustele on 414 vastust.
KÜSI NÕU TEISTELT! ARUTA TEEMAT FOORUMIS
Foorumis on 185 teemat.

seedimisprobleemid

06.11.01 10:07

Tere.Olen 27.a naine.Alates 16.a olid sapikoolikud, 1999.a opereeriti laproskoopiliselt sapipõis koos rohkete kividega. Natuke rohkem kui aasta oli rahulik ja siis tulid nõrgad valud, gaasid, üleüldine kehv enesetunne. Saadeti ERCPle, mis ebaõnnestus. Ei leitud midagi, tekkis väga äge pankreatiit, olin 21 päeva kohutavate valudega haiglas. Pärast seda olen kogu aeg jooksnud ainult arstide vahet. Kõht on hell, valus, vahel hakkab söögi ajal valutama nõrgalt,gaasid ja puhitustunne, varem käisin üle 2-3 päeva wc-s,

nüüd 1-3korda iga söögikorra järel,on tunne nagu söök tahaks kiiresti välja tulla. Kuigi v.heide pole vedel, peaaegu normaalne, ainult gaasiline. Erakliiniku sisearst arvas mul olevat krooniline kõhunäärmepõletik, sain ensüümid, mis parandasid natuke seedimist.

Kas minu haigusest on võimalik täelikult paraneda?

Tänan.

Vastab...

Triin Remmel
Eesti Meremeeste Haigla
Veel vastuseid sellelt arstilt

Tere!Enamusel juhtudest kui inimesel on sapikivid ja koolikulised valud, on võimalik vaevustest täielikult paraneda pärast sapipõie eemaldamist. Väga üksikud juhud on need, kui kaebused paremaks ei lähe. Mõningatel juhtudel on põhjuseks kivide olemasolu sapiteedes, sapiteede seisundit üritati ka teil ERCP-l kindlaks teha. Äge pankreatiit on üks võimalikest tüsistustest, mis võib tekkida antud uuringu järgselt.

Enamusel juhtudest kui kaebused jäävad püsima peale sapikivi lõikust on tegemist nn. postkoletsüstektoomilise sündroomiga. Üks võimalus on ka muiudgi see, et tegemist on samaaegselt mõne teise kaasuva haigusega, sagedamini on selleks kas soole ärritussündroom või nn. funktsionaalne düspepsia.

Krooniline kõhunäärmepõletik on suhteliselt vähe tõenäone, 80% juhtudest on siin põhjuseks alkohol.

Soovitaks proovida gaase vähendavate ravimitega (nagu espumisaan) või ka spasmolüütikumidega. Usun, et need võiks leevendust tuua

Kas see arutelu oli kasulik lugemine?