Jalgade valu 07.05.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!
https://www.kliinik.ee/fusioteraapia/id-10/noustamine/?question=97882

Väga vabandan aga küsin viimast korda.
Luuturse ja vedelik kaob ise, kui koormust jälgida. Selles küsimus ongi, et mida ja kui palju ma siis teha tohin ja ei tohi. Ma ju ei tea kuidas seda koormust jälgida aga sooviks teada, sest nii väga soovin oma jalgu korda saada. Palju kõndida(kõnnin 5000-10000 sammu) tohin? Velotrenazööril vist 0 raskusega ka tohin? Jõuharjutused siis ilmselt praegu mitte?

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Üldiselt võib jalgade koormustaluvus olla päeviti erinev, sõltub eelmise päeva koormusest, unest, toitumisest ja muudest tegevustest (istuv töö jne). Kõige lihtsam on koormusi jälgida nii, et hinnata koormuse ajal ja hiljem ebamugavustunnet või valu antud piirkonnas. Kui see on 10 palli süsteemis 5 või alla, siis on kõik hästi ja koormus on olnud paras. Kui see on kõrgem, siis on midagi olnud liiga palju, kas siis korduseid või minuteid või üldse mitu päeva järjest.

Priit Ailt