Õlaluu murd 21.04.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere.
Lapsena kukkusin ja murdsin parema õlaluu. Arsti sõnul kasvas valesti kokku ja lahti uuesti murdma ei hakatud. Nüüd aastad hiljem on õlg meeletult valu teinud. Valu kiirgab erinevalt. Või siis tundub. Kiirgub siis kaela, kõrv. Mingil määral ka paremapoolne nina tunneb seda plõksudes. Ragistades vahel hakkab kergem. Enamjaolt istun 3* vähemalt päevas tablakatel ja juba aastaid. Mida Ma peaksin tegema, et paremaks läheks? Kas operatsioon aitaks Mind ? Kaua pean tablette sõõma ja immuunsust nõrgestama ?

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Soovitan proovida kompleksravi: valu vastu elektriravi (ultraheli või laser) ja funktsiooni parandamiseks massaaž/ pehmekoe mõjutused, nõelravi, kiropraktika/ osteopaatia.

Juhul kui üheks ravi võimaluseks on operatsioon, millel on positiivne prognoos, siis see on parem lahendus, kui edasi oodata.

Kui tabletid ei ole soovitud tulemust andnud, siis ei ole mõtet nendega jätkata ja leida muud lahendused.

Priit Ailt