Valu põlve sees säärelihase ülemises osas. 28.03.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere! Olen terve elu palju jooksnud ja kõndinud, kuid viimased kuud enne valu tekkimist tekkis pikem paus. Umbes 2 kuud tagasi hakkasin taas käima pikematel jalutuskäikudel, 10-15 km iga päev. Kõndisin rahulikult ja ei tundnud et on liiga raske. Enne seda ei olnud väga regulaarselt kõndinud umbes 2-3 kuud. Kui olin 2 nädalat kõndinud tundsin ühel päeval säärelihase padja kõige ülemises osas kerget valu. Ei saanud aru, et see on tõsine ning kõndisin too päev veel 7 km. Valu oli väga kerge. Järgmine päev kõndides oli valu tugevam. Valu tunnen vaid siis kui kõnnin-jooksen. Magades, istudes valu ei tunne. Nüüd on valu siia maani alles, möödas on rohkem kui 1 kuu. Kas võib olla, et ma pingutasin kõndimisega üle ning tekkis lihaspinge? Andsin peale valu tekkimist jalale rahu, nädalaid, ei ole kõndinud. Valu pole siiani kadunud. Vahepeal tundus, et läks paremaks, proovisin kõndimist, kuid kuskil 1km läbides oli taas valu. Teisi trenne saan teha, hüpata, kereharjutusi, lohesurfi jms. Tundub, et valu avaldub vaid kindlas asendis astudes. Viibin välismaal ning siis ei oska kellegi poole pöörduda. Eriala arsti keeruline leida (prantsusmaa). Loodan, et oskate mind aidata. Tänan.

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Tõenäolist on tõesti tegemist ülekoormus probleemiga, mistõttu valu pole kuskile kadunud, kui üritate taas kõndida/joosta. Vajalik on regulaarne massaaž, tugevdavad harjutused ja venitused. Kõndida/joosta soovitan hetkel vaid nii palju, kui ilma valuta on võimalik. Lisan videolingi harjutustega, mida igapäevaselt võiks teha:
https://youtu.be/UqSHB6KS93s?si=0Uh3RtfA5JDbut17
Soovitan võimalusel pöörduda siiski ka füsioterapeudi vastuvõtule või teha videokonsultatsiooni.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut