Suhkruhaigus? 27.10.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Veenivere andmisel selgus, et veresuhkur on 6,9. Perearst ütles, et tegemist on suhkruhaigusega. Kehakaal on endine, joogijanu normaalne jne, enesetunne normaalne. Kas peaks igaksjuhuks tegema veel ühe vereanalüüsi?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Mitte kunagi ei diagnoosita suhkurtõbe üheainsa veresuhkru näidu alusel, lisaks ei täida Teie tulemus suhkurtõve diagnoosimise kriteeriumi, mis on tühjakõhu veresuhkur 7 ja enam mmol/l. Perearst teeb Teile nõutavad uuringud (korduv veresuhkru määramine, glükoosikoormuskats, glükeeritud hemoglobiin). Võimalik, et kuulute diabeedi riskigruppi (nn. prediabeet) ja Teil on juba mõnesugune süsivesikute ainevahetuse häire. Sel juhul nõustab perearst Teid dieedi, elustiili ja veresuhkrute edasise jälgimise osas.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.