Ebamugavustunne vasakul alakõhus 15.07.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Vasakus alakõhus - vaagnas ebamugavus tunne .
Kohati on valu tugevam , siis jälle kaob .
Mingiaeg avastasin , et on ka selline ebamäärane palavik 36.8-37.1 sõltub millise kraadiklaasiga mõõdan ning kaua kraadiklaasi all hoian .
Võiksin ilmselt ka öelda , et kusemine on muutunud tihedamaks kui mingisugust valu või evamugavustunnet selles osas ei avaldu . Perearst saatis küll laborisse kuseproovi ja vereanalüüsi andma kuid ise kahtlustan sooles mingisugust muutust . Käisin ka kõhuvalukliinikus kus tehti ultraheli ning seal avastati vaid 1- sapikivi ning veidi rasvunud maks . Sool oli samuti väidetavalt veidi ärritatud kuid mingeid muid nn organi suurenemisi ei märgatud ning ka songa ei leitud esialgu . ( vb ei märgatud )
Kas oskate öelda millega võiks tegu olla või millise spetsialisti poole pöörduda ?
Hetkel näib , et aetakse taga nõela heinakuhjas ning keeruline leevendust leida .

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kuna seostate ise vaevuste teket raskuse tõstmisega on song kõige tõenäosem. Peale kubemesonga on olemas ka nn.haruldased songad, mis väljastpoolt ei paistagi. Ka ultraheliga pole see lihtsalt diagnoositav, sõltub suuresti vaataja kogemusest. Kompuutertomograafiast võiks abi olla.