Meniski repend 03.06.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mure selles, et 9 mai juhtus mul õnnetus. Hüppasin batuudil, tegin harki-kokku hüppeid, kui harki hüpates käis vasaku jala põlvest läbi kaks kuuldavat raginat. Käisin kirurgi juures ja saatis mind magnet uurinule. Vastus on see: Kirjeldus: Vasak põlv. Leid: Luuturse mõlema reieluu kondüüli kesosas ja mõlema sääreluu kondüüli tagumises osas - mediaalses kompüartmendis õrn turse, lateraalses väljendunud turse (Pivot` shift); mujal luudes signaalimuutust esile ei tule. Kõhred nähtavate muutusteta. Vedeliku rohkenemist liigeses ei ole. Meniskid intaktsed. ACL totaalne rebend; PCL - ja külgsidemed intaktsed. Hoffa keha muutusteta. Lig. patellae ja m. quadricepsi kõõlus intaktsed. ACL rebend. Peale seda käisin uuesti kirurgi juures ja ütles,et mul peaks juba jalg liikuma ja suunas mind selle jalaga võimlema. Suunas ka mind ordopeetia juurde, kuhu saan alles augustis ja siis tema teeb otsuse,et kas vaja oppi. Minu mure seisneb selles, et kas nii on õige. tahaksin jalga korralikult liikuma saada. Äkki peaksin minema eraordopeeti juurde, et kiiremine teada saada või kuidas peaks käituma sellises olukorras.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Olen üldkirurg ja ortopeedilised probleemid mitte minu eriala.
Tegemist on eesmise ristatsideme täieliku rebendiga. Oleneb , mille jaoks Te oma jalga tahate tulevikus kasutada. Operatiivne ravi pole alati vajalik - tugevad lihased võivad põlve stabiilsuse tavaeluks tagada, ekstreemspordid ja kontaktspordid eeldavad aga sideme taastamist. Kiiret sellega ei ole. Loomulikult võite Te ka eraarstile pöörduda, kuid sellisel juhul tuleb Teil kogu järgnev ravi ka oma taskust maksta ja liiga odav see ei ole.