hemoroid?? 30.12.03 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere, mul selline probleem:
mitu aastat tagasi tekkis mul päraku juurde selline välimise hemoroidi taoline punn või nii!
siis oli kogu aeg see ühe suurune ega probleeme ei tekitanud!
sain teada et tavaliselt võib see tekkida peale sünnitust, mul oli aga enne, nüüd kui sünnitasin, 1.7 aastat tagasi, jäi olukord samaks!
kuid nüüd on läinud see suuremaks, pöidlaotsa suurune, ja teeb valu nüüd juba istudeski valus!!
kas seda opereeritakse, ja mismoodi see välja võiks näha (narkoos? jne)
või nagu kuulnud olen, pannakse mingi rõngas, et see püsiks anuses??

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Hemorroide opereeritakse ja pannakse ka kummirõngaid - sõltuvalt staadiumist. Teha võib seda nii üldnarkoosis kui ka spinaalanesteesias (seljasüstiga). igal juhul peate pöörduma kirurgi või veel parem proktoloogi juurde.