Kas meeste viljatusel ja alkoholismil on seos?

Kas meeste viljatusel ja alkoholismil on seos?

Saatekülaline publikust uuris, kas viljatus võib olla tingitud ka alkoholismist.

Meestearst dr. Margus Punabi sõnul on seos kaudselt olemas kaalu ja meessuguhormoonide taseme läbi.


Mõõdukas alkoholi tarbimine viljakust väga ei mõjuta. Küll aga  võib viljakus olulisel määral kahjustada saada juhul, kui alkoholiga on olnud probleeme juba mitukümmend aastat.

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
 
Kuidas ravida vaginismi? Kuidas ravida vaginismi? (2) Vaginism on tahtele allumatu tupelihaste valulik kokkutõmme, mis võib takistada seksuaalvahekorda. Kas seda on võimalik kuidagi ravida? btn_k
Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus? Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus?   Mis on HPV ja kuidas see tekib? Mis on HPV ja kuidas see tekib? (5)
Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Ilmselt on paljud mehed ja naised mõelnud sellele, et nad sooviksid saada suveks rannavormi. Tihti jääb see vaid mõtteks. Nii esitas Tohter Olaf väljakutse säravale Piretile, et näha, kas kolme kuuga on vormi saavutamine eratreeneri käe all võimalik. btn_k
Kuidas rääkida lapsega seksist? Kuidas rääkida lapsega seksist?   Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? (1)