Mis on HPV ja kuidas see tekib?

Mis on HPV ja kuidas see tekib? (5)

Stuudiokülaline tundis seekordses saates Tohter Olaf huvi, mis on HPV ja kuidas see tekib.

Antud küsimusele andis vastuse doktor Galina Litter Evita Grupp OÜ Naistearstidest, kes nõustab patsiente ka Kliinik.ee portaalis.     

"HPV tuleb inglisekeelsest terminist human papilloma virus, mis levib sugulisel teel. Ehkki praegu antud viirust ravida ei saa, saab selle vastu end vaktsineerida," informeeris dr. Litter.  

Naistel on soovitav end selle vastu vaktsineerida üheksanda või kaheteistkümnenda klassi lõpuks või eelnevalt enne suguelu alustamist. See annab 100% garantii kõrge riski papilloomviiruse vastu.

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
VIIMASED KOMMENTAARID
 
Kuidas ravida vaginismi? Kuidas ravida vaginismi? (2) Vaginism on tahtele allumatu tupelihaste valulik kokkutõmme, mis võib takistada seksuaalvahekorda. Kas seda on võimalik kuidagi ravida? btn_k
Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus? Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus?   Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik?
Kuidas rääkida lapsega seksist? Kuidas rääkida lapsega seksist? Kas mäletad päeva, mil proovisid rääkida seksist oma lapsega? Ehkki seks on elu loomulik osa, on sellest vahel raske rääkida ja seda eriti just oma lapsega. btn_k
Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? (1)   Erektsioon - mehe tervise mõõdik Erektsioon - mehe tervise mõõdik (2)