Kuidas ravida vaginismi?

Kuidas ravida vaginismi? (2)

Vaginism on tahtele allumatu tupelihaste valulik kokkutõmme, mis võib takistada seksuaalvahekorda. Kas seda on võimalik kuidagi ravida?

Antud küsimusele andis vastuse doktor Galina Litter Evita Grupp OÜ Naistearstidest, kes nõustab patsiente ka Kliinik.ee portaalis.

Dr. Litteri sõnul aitavad seda ravida seksuoloogid, näiteks dr. Rammul Tallinnas ja dr. Toomsalu Tartus. Pöörduda võib ka paariterapeutide poole. 

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
VIIMASED KOMMENTAARID
 
Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus? Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus? Millest tulevad menstruatsiooni esimestel päevadel tekkivad tugevad krambid ja kuidas neist vabaneda? btn_k
Mis on HPV ja kuidas see tekib? Mis on HPV ja kuidas see tekib? (5)   Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik?
Kuidas rääkida lapsega seksist? Kuidas rääkida lapsega seksist? Kas mäletad päeva, mil proovisid rääkida seksist oma lapsega? Ehkki seks on elu loomulik osa, on sellest vahel raske rääkida ja seda eriti just oma lapsega. btn_k
Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? (1)   Erektsioon - mehe tervise mõõdik Erektsioon - mehe tervise mõõdik (2)