Mis aitaks stressi vastu?

Mis aitaks stressi vastu?

Tohter Olaf uuris, mis on stress ja mis seda tekitab. Kas sina tead, mis stressi võimendab ning aitab ära hoida?

Atesteeritud kliinilise psühholoogi ja psühhoterapeudi dr. Katri – Evelin Kalause sõnul on stress üsna hägune mõiste ning sisaldab mitut erinevat aspekti. Stressi aluseks peab olema mingi sündmus, mis nimetatakse stressoriks. See võib olla nii üksik sündmus igapäevaelus, näiteks rahakoti kaotamine, korduv tülitsemine lähedastega või mõni krooniline haigus. Stressi võivad mõjutada ka positiivsed sündmused nagu pulmad või sünnipäev.

Uuringud kinnitavad, et sündmus ise ei mõjuta stressi seisundit, vaid see, kuidas inimesed seda hindavad. Üks kindel sündmus võib erinevatele inimestele mõjuda erinevalt.

Stress mõjutab kogu inimese keha, muutes vastuvõtlikumaks erinevatele haigustele. Stress on subjektiivne, seetõttu tuleb selle tõsidusest selgema pildi saamiseks stressi tekitav tegelik olukord või sündmus eristada oma isiklikest hinnangutest. Tihti hindavad inimesed stressi valesti ning võivad end kahjustada liigse alkoholi või söögi tarbimisega.

Stressi võimendavad kohv, sigaretid ning suhkur ning neid tasuks vältida või tarbimist vähendada.  Stressi aitavad leevendada C-vitamiin ja magneesium. Võimsaim relv stressi vastu on endorfiinid ehk õnnehormoonid - parim viis nende vallandamiseks on füüsiline trenn.

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
 
Kuidas ravida vaginismi? Kuidas ravida vaginismi? (2) Vaginism on tahtele allumatu tupelihaste valulik kokkutõmme, mis võib takistada seksuaalvahekorda. Kas seda on võimalik kuidagi ravida? btn_k
Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus? Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus?   Mis on HPV ja kuidas see tekib? Mis on HPV ja kuidas see tekib? (2)
Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Ilmselt on paljud mehed ja naised mõelnud sellele, et nad sooviksid saada suveks rannavormi. Tihti jääb see vaid mõtteks. Nii esitas Tohter Olaf väljakutse säravale Piretile, et näha, kas kolme kuuga on vormi saavutamine eratreeneri käe all võimalik. btn_k
Kuidas rääkida lapsega seksist? Kuidas rääkida lapsega seksist?   Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? (1)