Miks laps magama ei jää?

Miks laps magama ei jää?

Millest võib olla tingitud lapse liigne erutatus ja suutmatus tavapäraselt uinuda?

Mida teha, kui laps on õhtuti ülierutatud ning ei suuda magama jääda, uuris saatekülaline. Mure on kestnud umbes kolm nädalat.

Perearst dr. Triinu-Mari Otsa sõnul võib lapse und häirida nii suured muutused elus, stress kui ka pinged. Mõnel perioodil võib see lapse vanusest suhtuvalt olla täiesti normaalne nähtus.

Kolm korda nädalas trenni tegemine ei tohiks samuti liigne olla, arvas arst ning ületreenitus ei tohiks antud juhul põhjus olla. Dr. Ots soovitab õhtust unerutiini hoida , juua unepiima või -teed.

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
 
Kuidas ravida vaginismi? Kuidas ravida vaginismi? Vaginism on tahtele allumatu tupelihaste valulik kokkutõmme, mis võib takistada seksuaalvahekorda. Kas seda on võimalik kuidagi ravida? btn_k
Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus? Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus?   Mis on HPV ja kuidas see tekib? Mis on HPV ja kuidas see tekib?
Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Ilmselt on paljud mehed ja naised mõelnud sellele, et nad sooviksid saada suveks rannavormi. Tihti jääb see vaid mõtteks. Nii esitas Tohter Olaf väljakutse säravale Piretile, et näha, kas kolme kuuga on vormi saavutamine eratreeneri käe all võimalik. btn_k
Kuidas rääkida lapsega seksist? Kuidas rääkida lapsega seksist?   Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad?