Miks tekib tupeseen?

Miks tekib tupeseen? (1)

Miks tekib naistel tupeseen ning kuidas saaks seda ennetada?

Perearst Triinu-Mari Ots Laagri perearstikeskusest selgitas, et tupeseene tekitaja on pärmseen, kes väga sageli esineb ka naiste normaalses mikroflooras.

Ideaalne keskkond on tupes kergelt happeline - 4,0 ja 4,5 vahel. Kui see keskkond mingil põhjusel leelisemaks muutub, on tupeseenel soodumus vohada. Põhjusi selleks on palju - osaliselt mängib siin rolli liigne pesemine, pesemisvahendid, riskifaktoriteks peetakse ka pesukaitsmeid.

Tupeseen pole sugulisel teel leviv haigus ning on tänapäeval täiesti ravitav, kinnitas perearst.

Loe ka:

Naistearst: tupeseen on naiste jaoks sagedane probleem

Küsi naistearstilt nõu siit.

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
VIIMASED KOMMENTAARID
 
Kuidas ravida vaginismi? Kuidas ravida vaginismi? Vaginism on tahtele allumatu tupelihaste valulik kokkutõmme, mis võib takistada seksuaalvahekorda. Kas seda on võimalik kuidagi ravida? btn_k
Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus? Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus?   Mis on HPV ja kuidas see tekib? Mis on HPV ja kuidas see tekib?
Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Ilmselt on paljud mehed ja naised mõelnud sellele, et nad sooviksid saada suveks rannavormi. Tihti jääb see vaid mõtteks. Nii esitas Tohter Olaf väljakutse säravale Piretile, et näha, kas kolme kuuga on vormi saavutamine eratreeneri käe all võimalik. btn_k
Kuidas rääkida lapsega seksist? Kuidas rääkida lapsega seksist?   Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad?