Mida peaks sisaldama kodune ravimikapp?

Mida peaks sisaldama kodune ravimikapp?

Kas sul on ravimisahtlis olemas vajalikud vahendid koduseks esmaabiks? Mida see peaks sisaldama?

Tohter Olaf palus appi assistent Sirje, kes pidi laualt valima viis ravimit, mis tema koduses apteegis kindlasti olla võiks. Valikusse kuulusid antiseptiline geel, side, plaastrid, kraadiklaas ja paratsetamool. Tohter Olafi sõnul tundub valik üsna loogiline. Üle vaadati ka kolme erineva inimese koduapteegid

Vanaproua Helle ravimisahtlist leidus asjalike ravimite seas ka muuhulgas neid, mille tähtaeg on ammu ületatud. Seevastu tudeng Karolini koduapteek oli üsna praktiline – valikusse kuulusid nii salv sinikate kui ravimid nohu ja köha vastu. Kõige kesisem ravimikapp kuulus poissmeestele Kristjan ja Jaan, kelle sahtlist leiti ravimiseks vaid tablette peavalu vastu, hematogeeni ning C vitamiini.

Südameapteegi proviisor Triinu Entsik - Grünbergi sõnul sõltub koduapteegi sisu eelkõige pere suurusest, tema iseloomust ning apteegi kaugusest kodust. Kui apteek asub kaugel, võiks ravimikapp sellevõrra suurema varuga olla.

Koduapteegi ABC
• valuvaigistid
• palaviku alandajad
• köha ja nohu leevendajad
• allergiaravimid
• seedeprobleemide esmaabi
• haavapuhastusvahendid
• põletusevastased vahendid
• traumade esmaabi.

Oluline on jälgida, kuidas ravimeid säilitada ning vaadata ka ravimite aegumistähtaegu. Aegunud ravimid võib viia apteeki tagasi.

 

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
 
Kuidas ravida vaginismi? Kuidas ravida vaginismi? Vaginism on tahtele allumatu tupelihaste valulik kokkutõmme, mis võib takistada seksuaalvahekorda. Kas seda on võimalik kuidagi ravida? btn_k
Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus? Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus?   Mis on HPV ja kuidas see tekib? Mis on HPV ja kuidas see tekib?
Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Ilmselt on paljud mehed ja naised mõelnud sellele, et nad sooviksid saada suveks rannavormi. Tihti jääb see vaid mõtteks. Nii esitas Tohter Olaf väljakutse säravale Piretile, et näha, kas kolme kuuga on vormi saavutamine eratreeneri käe all võimalik. btn_k
Kuidas rääkida lapsega seksist? Kuidas rääkida lapsega seksist?   Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad?