Ussid väljaheites?

Ussid väljaheites?

Kliinik.ee portaalis küsivad tihti nõu patsiendid, kes arvavad, et nende väljaheites oli uss. Mida teha?

Erinevaid sooleparasiite on põhiliselt kolme liiki. Eriti levinud on need väikelastel, selgitas perearst dr Iris Koort.

Arvan, et praktiliselt pole olnud lasteaialast, kel poleks olnud enterobioosi ehk rahvakeeli linaluu-ussi. Vähem sageli esineb solkmeid ning üsna harva laiussi ehk paelussi. Neil on kõikidel üsna spetsiifilised vaevused, rääkis perearst.

Kui inimesed on kahtlus, et tal on ussid, tuleks kõigepealt oma perearsti juurde minna, soovitas dr Koort. Neid haigusi on lihtne diagnoosida ning ravida, kinnitas ta.

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
 
Kuidas ravida vaginismi? Kuidas ravida vaginismi? (2) Vaginism on tahtele allumatu tupelihaste valulik kokkutõmme, mis võib takistada seksuaalvahekorda. Kas seda on võimalik kuidagi ravida? btn_k
Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus? Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus?   Mis on HPV ja kuidas see tekib? Mis on HPV ja kuidas see tekib? (2)
Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Ilmselt on paljud mehed ja naised mõelnud sellele, et nad sooviksid saada suveks rannavormi. Tihti jääb see vaid mõtteks. Nii esitas Tohter Olaf väljakutse säravale Piretile, et näha, kas kolme kuuga on vormi saavutamine eratreeneri käe all võimalik. btn_k
Kuidas rääkida lapsega seksist? Kuidas rääkida lapsega seksist?   Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? (1)