Kas energiajook on kahjulik?

Kas energiajook on kahjulik?

Seekordses saates uuris külaline, kui ohtlik või kahjulik on energiajoogi tarbimine?

Perearst Iris Koort tutvustas esmalt energiajoogi mõistet - ekslikult arvatakse, et energiajoogi mõte on anda energiat juurde. Paraku ta seda ei tee, vaid stimuleerib organismi olemasolevat energiat ära kasutama.

Põhilised kõrvaltoimed, mis energiajoogi joomine võib kaasa tuua südamekloppimise ja hingamisraskused, samuti ärevustunde ja kätevärina.

Ühes energiajoogi purgis on kofeiini sama palju, kui kolmes tassis espressos – ükski ema ei ostaks ju lapsele kolme espressot, energiajooki ostetakse aga üsna kergekäeliselt, tõi arst välja.

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
 
Kuidas ravida vaginismi? Kuidas ravida vaginismi? (2) Vaginism on tahtele allumatu tupelihaste valulik kokkutõmme, mis võib takistada seksuaalvahekorda. Kas seda on võimalik kuidagi ravida? btn_k
Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus? Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus?   Mis on HPV ja kuidas see tekib? Mis on HPV ja kuidas see tekib? (2)
Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Ilmselt on paljud mehed ja naised mõelnud sellele, et nad sooviksid saada suveks rannavormi. Tihti jääb see vaid mõtteks. Nii esitas Tohter Olaf väljakutse säravale Piretile, et näha, kas kolme kuuga on vormi saavutamine eratreeneri käe all võimalik. btn_k
Kuidas rääkida lapsega seksist? Kuidas rääkida lapsega seksist?   Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? (1)