Kuidas ravida köhimise või aevastamise tagajärjel tekkivat pidamatust?

Kuidas ravida köhimise või aevastamise tagajärjel tekkivat pidamatust?

Kliinik.ee patsiendid kirjutavad sageli murest, millega arsti poole pöördumine on piinlik. Mida teha, kui köhimisel või aevastamisel tekib kerge pidamatus?

Perearst Ruth Kalda sõnul nimetatakse sellist olukorda meditsiinikeeles pingutusinkontinentsiks.

Sageli esineb seda just üle 50-aastastel naistel.

Haigust aitab ravida eelkõige nooremas eas ennetuslikus korras vaagnapõhja lihaste harjutus. Vanemas eas harjutused enam nii efektiivsed pole ning mängu tulevad ka ravimid, mille arst välja kirjutab. Tehakse ka kirurgilist korrektsiooni.

Võimalusi raviks on palju. Tuleb julge olla ja arstiga oma murest rääkida – inimesi, kel selline mure on, polegi nii vähe, kinnitab Kalda.

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
 
Kuidas ravida vaginismi? Kuidas ravida vaginismi? (2) Vaginism on tahtele allumatu tupelihaste valulik kokkutõmme, mis võib takistada seksuaalvahekorda. Kas seda on võimalik kuidagi ravida? btn_k
Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus? Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus?   Mis on HPV ja kuidas see tekib? Mis on HPV ja kuidas see tekib? (2)
Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Ilmselt on paljud mehed ja naised mõelnud sellele, et nad sooviksid saada suveks rannavormi. Tihti jääb see vaid mõtteks. Nii esitas Tohter Olaf väljakutse säravale Piretile, et näha, kas kolme kuuga on vormi saavutamine eratreeneri käe all võimalik. btn_k
Kuidas rääkida lapsega seksist? Kuidas rääkida lapsega seksist?   Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? (1)