Eesnääre – mehe teine süda

Eesnääre – mehe teine süda (1)

Seekordses saates tutvustas Olaf koos assistendiga meestele ülimalt olulist organit – eesnääret.

Eesnääre asub häbemeluu taga, põie all. Eesnäärme olulisim roll on reguleerida urineerimise ja seemnepurske protsesse. Eesnäärmega seotud lihased tagavad uriini põies püsimise. Lisaks on eesnäärmel oluline roll seemnevedeliku tootmises, selgitas Tohter Olaf.     

Eesnäärmeprobleemidele viitavad:

·         sagenenud urineerimisvajadus

·         pakitsustunne alakõhus

·         uriinijoa katkendlikkus ja tugevuse vähenemine.

Samuti võib eesnäärmehaiguste korral valu tunda pärasoole ja munandite vahelises lahklihas, munandites, peenises ning alakõhus, kubemes või alaseljas.

Isegi, kui antud sümptomid puuduvad, võiksid mehed alates 50ndatest eluaastatest oma eesnääret  kontrollima.

Eesnäärme vähi rakkude kasvu ja paljunemist vähendavad regulaarne treening ja madala rasvasisaldusega, kiudaineterikas toit.

Vaata lisaks:
5 testi meestele

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
VIIMASED KOMMENTAARID
 
Kuidas ravida vaginismi? Kuidas ravida vaginismi? (2) Vaginism on tahtele allumatu tupelihaste valulik kokkutõmme, mis võib takistada seksuaalvahekorda. Kas seda on võimalik kuidagi ravida? btn_k
Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus? Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus?   Mis on HPV ja kuidas see tekib? Mis on HPV ja kuidas see tekib? (2)
Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Ilmselt on paljud mehed ja naised mõelnud sellele, et nad sooviksid saada suveks rannavormi. Tihti jääb see vaid mõtteks. Nii esitas Tohter Olaf väljakutse säravale Piretile, et näha, kas kolme kuuga on vormi saavutamine eratreeneri käe all võimalik. btn_k
Kuidas rääkida lapsega seksist? Kuidas rääkida lapsega seksist?   Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? (1)