Olavi Ruitlane: poolteist aastat alkoholita

Olavi Ruitlane: poolteist aastat alkoholita

Kirjanik Olavi Ruitlane on kümme aastat oma elust olnud alkohoolik. Mis sundis teda alkoholist loobuma?

Alkoholiga tutvus Ruitlane juba 15. eluaastal. Täiskasvanuna oli igaõhtune kolme õlle joomine sama loomulik kui söömine ja hingamine. Elu ilma alkoholita polnud enam võimalik: „Loen ühe käe näppudel kokku päevi, kui ma üldse midagi ei tarbinud,“ rääkis Ruitlane saates Tohter Olaf.

Otsus alkoholist loobuda sündis Ruitlase sõnul pärast seda, kui ta joobes olles 20-kraadise külmaga lumehange magama jäi. Vahetult pärast intsidenti asus mehe juurde elama ka tema laps. Et aga uus elustiil vanade harjumustega kokku ei sobinud, tuli ette võtta muudatusi.

„Alkoholi tarvitamine muutus vaevaliseks – kui on neli tundi hea ja 36 või 48 tundi halb, siis see ei tasunud ära. Ma ei nautinud enam alkoholi, jõin seda vajadusest,“ rääkis Ruitlane loobumisest.

Nüüdseks on Olavi suutnud alkoholita vastu pidada ligi poolteist aastat. „Mul ei ole varianti,“ põhjendas Ruitlane, kuidas ta on suutnud endale kindlaks jääda.

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
 
Kuidas ravida vaginismi? Kuidas ravida vaginismi? (2) Vaginism on tahtele allumatu tupelihaste valulik kokkutõmme, mis võib takistada seksuaalvahekorda. Kas seda on võimalik kuidagi ravida? btn_k
Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus? Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus?   Mis on HPV ja kuidas see tekib? Mis on HPV ja kuidas see tekib? (2)
Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Ilmselt on paljud mehed ja naised mõelnud sellele, et nad sooviksid saada suveks rannavormi. Tihti jääb see vaid mõtteks. Nii esitas Tohter Olaf väljakutse säravale Piretile, et näha, kas kolme kuuga on vormi saavutamine eratreeneri käe all võimalik. btn_k
Kuidas rääkida lapsega seksist? Kuidas rääkida lapsega seksist?   Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? (1)