Tohter Olaf paljastab šokeeriva tõe koristusvahenditest

Tohter Olaf paljastab šokeeriva tõe koristusvahenditest

Tihti kasutatakse ühte moppi või nõudepesulappi nädalaid. Kui aga nende eest piisavalt ei hoolitseta, tekitavad nad kahju meie tervisele.

Nii viidi ekspertiisi kolme saates osalenud külalise puhastusvahendid, millega neil igapäevaselt kokku tuleb puutuda. 
 
Puhastusmopilt leiti viirust nimega Norwalk, mis põhjustavad iiveldust ja kõhuvalu. Et puhastusvahend sedavõrd kahjulikuna ei mõjuks, tuleb moppi pärast iga kasutuskorda spetsiaalses lahuses leotada. Selleks võiks kokku  segada ühe osa seepi, ühe osa kloorivaba valgendusvedelikku ning kolm osa sooja vett, soovitas Tohter Olaf.

Oluline on jälgida ka tubade koristusjärjekorda -  alustada võiks köögist ning lõpetada vannitoaga, kuna tegu on kõige mustema kohaga.
 
Testi läbinud tolmuimejast leiti tuberkuloosi tekitavat bakterit Mycobacterium tuberculosis. Samuti võib tolmuimeja kottidest leida allergeene, mispärast on oluline filtreid hoolikalt ja korrapäraselt vahetada.
 
Nõudepesusvammile võib jääda bakter salmonella. Salmonellaga kaasnevad raskekujuline kõhulahtisus ning iiveldus. Nõudepesulappi on soovitav aeg-ajalt desinfitseerida, hoides lappi vastavas lahuses, soovitas Tohter Olaf.

"Kodu puhastades ärge unustage puhastada ka koristusvahendeid," meenutas Tohter Olaf.

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
 
Kuidas ravida vaginismi? Kuidas ravida vaginismi? Vaginism on tahtele allumatu tupelihaste valulik kokkutõmme, mis võib takistada seksuaalvahekorda. Kas seda on võimalik kuidagi ravida? btn_k
Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus? Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus?   Mis on HPV ja kuidas see tekib? Mis on HPV ja kuidas see tekib?
Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Ilmselt on paljud mehed ja naised mõelnud sellele, et nad sooviksid saada suveks rannavormi. Tihti jääb see vaid mõtteks. Nii esitas Tohter Olaf väljakutse säravale Piretile, et näha, kas kolme kuuga on vormi saavutamine eratreeneri käe all võimalik. btn_k
Kuidas rääkida lapsega seksist? Kuidas rääkida lapsega seksist?   Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad?