Miks vanematel inimestel tekib silma kae?

Miks vanematel inimestel tekib silma kae?

Saatekülaline tundis huvi, miks tekib vanematel inimestel silma kae.

Perearst Karmen Jolleri sõnul tähistab silma kae eesti keeles kahte erinevat haigust: glaukoom ja katarakt. Glaukoomi puhul on mingil põhjusel häiritud vedeliku äravool silmast, suureneb silma siserõhk. Suurenenud siserõhk kahjustab aga silma närvisüsteemi osa. Glaukoom pole ravitav, kuid seda saab ennetada ravimitega ning käies regulaarselt arsti juures silma siserõhku mõõtmas.

Rääkides kataraktist, võib kirjeldada läätse: lääts on ilus, läbipaistev väike rakkudest moodustuv organ, mille ülesanne on murda valgust. Kui aga läätses olevad valgud hakkavad mingil põhjusel moodustama klompe, muutub ka lääts vähem läbipaistvamaks. Katarakt on ravitav vaid operatsiooni teel, kus vana lääts asendatakse uue, kunstläätsega.

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
 
Kuidas ravida vaginismi? Kuidas ravida vaginismi? (2) Vaginism on tahtele allumatu tupelihaste valulik kokkutõmme, mis võib takistada seksuaalvahekorda. Kas seda on võimalik kuidagi ravida? btn_k
Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus? Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus?   Mis on HPV ja kuidas see tekib? Mis on HPV ja kuidas see tekib? (2)
Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Ilmselt on paljud mehed ja naised mõelnud sellele, et nad sooviksid saada suveks rannavormi. Tihti jääb see vaid mõtteks. Nii esitas Tohter Olaf väljakutse säravale Piretile, et näha, kas kolme kuuga on vormi saavutamine eratreeneri käe all võimalik. btn_k
Kuidas rääkida lapsega seksist? Kuidas rääkida lapsega seksist?   Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? (1)