Kas loomvalk ja piimatooted on vajalikud?

Kas loomvalk ja piimatooted on vajalikud?

Saatekülaline tundis huvi, kas loomvalk on inimesele vajalik ning kuidas peaks täiskasvanud inimene suhtuma piimatoodetesse?

Perearstikeskuse Sinu Arst perearst Anneli Talviku sõnul tuleb eelkõige teadvustada valgu tähtsust. Valku vajab inimene aminohapete vajalikkuse tõttu organismis.

Paraku ei sisalda taimsed valgud piisaval hulgal aminohappeid, mispärast ei saa neid nimetada täisväärtuslikeks. Küll aga saab seda teha loomsete valkude puhul.

Ehkki loomsed valgud on täisväärtuslikumad, ei tohi nendega liialdada ning toiduportsjonites võiks nende osa olla 10 - 20%.

Loomvalk on täiskasvanule siiski vajalik, rõhutas arst.

Piima tarbimine täiskasvanueas pole ilmtingimata vajalik, kui seda ei saa tervislikel põhjustel tarvitada või ei soovita, kuid sel juhul tuleb osata piimatooted asendada samaväärsete ainetega. Oluline on teadlik valik - kaltsiumit võib leida näiteks seesamiseemnetest ja brokolist, selgitas perearst.

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
 
Kuidas ravida vaginismi? Kuidas ravida vaginismi? (2) Vaginism on tahtele allumatu tupelihaste valulik kokkutõmme, mis võib takistada seksuaalvahekorda. Kas seda on võimalik kuidagi ravida? btn_k
Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus? Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus?   Mis on HPV ja kuidas see tekib? Mis on HPV ja kuidas see tekib? (2)
Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Ilmselt on paljud mehed ja naised mõelnud sellele, et nad sooviksid saada suveks rannavormi. Tihti jääb see vaid mõtteks. Nii esitas Tohter Olaf väljakutse säravale Piretile, et näha, kas kolme kuuga on vormi saavutamine eratreeneri käe all võimalik. btn_k
Kuidas rääkida lapsega seksist? Kuidas rääkida lapsega seksist?   Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? (1)