Pontsakas lemmikloom  – kas ilus ümar või ohtlikult rasvunud?

Pontsakas lemmikloom – kas ilus ümar või ohtlikult rasvunud?

Lemmikloomale maiuspalade andmine on loomaomanikele arvatavasti tuttav. Kas ka teadmine, et ülekaal võib vähendada looma eluiga?

Arvatavasti on üsna paljudele koeraomanikele tuttav tunne, et oma lemmikule tahetakse pakkuda sama toitu, mida isegi süüakse. Nii on ka Tohter Olafi saatekülalise kuueaastase koeratüdruk Lotega, kelle maiuspala on kanakoivad. Lisaks igapäevasele toidukausile antakse koerale ka lisatoitu, mille kogust on raske arvestada.

Loomaarst Anu Poopuu sõnul on lemmikloomade ülekaalulisus üsna levinud. Pea iga teine loomakliinikust sisse astuv lemmikloom on soovitatavast kehakaalust pontsakam.
Paraku on selline eluviis kahjulik ning võib põhjustada lemmiku eluea lühenemist. Ülekaal on koormus kogu kehale -  nii liikumisaparaadile kui südame-veresoonkonnale.

Arst andis ka nõu, kuidas kindlaks teha, kas sinu lemmik kaalub liialt palju: katsu koera rinnakorvi pealt, libistades käsi tagant ettepoole ning seejuures survet avaldamata. Olukord on hea, kui roideid on käega katsudes tunda. Vastasel juhul tuleb alustada kaalu langetamisega.

Kuna Lote kaalus  51,2 kg ehk siis 30% lubatust enam, on tal viimane aeg hakata kaalu jälgima.

Kas see artikkel oli kasulik lugemine?
 
Kuidas ravida vaginismi? Kuidas ravida vaginismi? (2) Vaginism on tahtele allumatu tupelihaste valulik kokkutõmme, mis võib takistada seksuaalvahekorda. Kas seda on võimalik kuidagi ravida? btn_k
Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus? Millest tulevad menstruatsiooniaegsed krambid alakõhus?   Mis on HPV ja kuidas see tekib? Mis on HPV ja kuidas see tekib? (2)
Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Keha vormi kolme kuuga - kas see on võimalik? Ilmselt on paljud mehed ja naised mõelnud sellele, et nad sooviksid saada suveks rannavormi. Tihti jääb see vaid mõtteks. Nii esitas Tohter Olaf väljakutse säravale Piretile, et näha, kas kolme kuuga on vormi saavutamine eratreeneri käe all võimalik. btn_k
Kuidas rääkida lapsega seksist? Kuidas rääkida lapsega seksist?   Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? Milliseid ohte kujutavad endast kontsakingad? (1)