Röntgen 02.05.24 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen väga mures. Sain rasedusest teada väga hilja (12 ndl paiku), veidi enne seda (umbes 8-9 ndl) tehti röntgenpilt randmest ja sõrmedest. Kas ja kui palju see võis kõhubeebit mõjutada? Käisin ära ka I trim ultrahelis ja kõik oli korras.
Kas on põhjust muretsemiseks või on käest tehtud pildi mõju lootele pigem väiksemapoolsem? Olen väga nõutu ja hirmul :(

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 21-aastane

Olge mureta, olete ju noor ja terveim oma elukaarel. Kaasajal on digiröntgenid ja kiirgusdoosid on suunatud ja olematud. Kogenud spetsialistidena teame, et ka rasedatel esinevad kõik tavapopulatsiooni haigused ja probleemid: luumurrud, autoavariid, ägedad pimesoole põletikud jms. Ravimine ja diagnoosimine on alati parem, kui ravimata jätmine.
Loote anatoomia uuring on 20+- nädalal, olge mureta. Kaunist kevadet ja rasedusaega!

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7