Alumise orbiti murd, op. järgne taastumine 21.04.24 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Huvitab, kas ja kui tõsiselt peaksin suhtuma 7 kuud tagasi tehtud alumise op. järgsesse olukorda, kus kohas, kus titaanist osteosüntees, on tekkinud turse.
On selline olnud vähemalt al jaanuarist, so 3-4kuud.

Kirurg oli resident, st tema enam jutule ei võta. EMOsse ka ei taha pöörduda, st kas on normaale või pigem mitte?
Turse on kohal, kus võõrkeha all, millega luumurd reoneeriti.

Või on midagi, mida kodus teha?

Lisaks tursele on ka ebamugavus ja õrn valu, kui kohta kombata..

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalik on loomulik olukord, kuid ka ravi vajav seisund. Kiirem võimalus selgust saada on perearsti konsultatsioon, läbivaatus kabinetis, ninahingamise kontroll, vajadusel radiogramm ninakõvalkoobastest ja koljust, seejärel e konsultatsioon näo-lõualuukirurgiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi