Hilinenud periood 09.05.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

12-14märts oli mul periood.
23 märts võtsin sos’i ja see siis ilmselt kutsus esile päevad?! ehk 28-30 ma jälle veritsesin.
4 aprill võtsin jälle sos’i ja veritsus 8-11aprill ja nüüd kuni tänaseni pole midagi.
Kõht mingil hetkel andis tunda nagu oleks ovulatsioon, siis mingi hetk jälle toimus seal kõhus midagi. Kõht pigem kinnise poolsem.
Aeg on hetkel pingelisem ka, selle aja sees olen tarvitanud xanaxit ka.
Asi SOS’i nii tihedalt võtmises v milleski muus?
Rasedustesti ei ole teinud. Peaks? On põhjust muretsemiseks?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

SOS pill sisaldab kõrges doosis gestageeni levonorgestreel. SOS pill võib soodustada vaheveritsusi, munasarjades vedelikukogumike ehk tsüstide teket, tsüklihäireid. Kui teil mai lõpuks ei ole menstruatsiooni alanud, siis on soovitav teha rasedustest või vereanalüüs HCG suhtes. Kui tegemist on tsüklihäirega, siis oodake rahulikult oma menstruatsiooni. Soovitav on alustada kindlama rasedusvastase vahendiga kui SOS pill. Igapäevane madaladoosiline pill on tõhus rasedusvastane meetod ning aitab hoida tsükli kontrolli all.