jalgade valu 05.05.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!
MRT- uuring vasakust põlveliigesest natiivis (Loc, PD dixon sag, T1 space sag + ax + cor, PD fs cor, PF fs ax, T2 trufi3d ax).
VASAK PÕLV - Patella kõhrepind on tavapärane. - Põlveliigese lateraalses kompartmendis sääreluu kõhrepind ebatasane (Outerbridge 2. aste). - Meniskite signaalimuutust ei esine. - ACL, PCL on tavapärased. - MCL ja LCL on signaalimuutuseta. - Reie nelipealihase kõõlus ja patella side on tavapärased. - Hoffa keha on iseärasusteta. - Sääreluu mediaalse platoo eesservas on luuturse - arvatavasti kontusioon. - Destruktiivseid koldeid ei tähelda. - Põlveõndlas väike Bakeri tsüst 6mm kihiga. Sääre osas on lihaste vahel vedelikusepte - tsüsti ruptuur? Sääreluu mediaalse platoo eesservas on luuturse - arvatavasti kontusioon. Põlveõndlas väike Bakeri tsüst 6mm kihiga. Sääre osas on lihaste vahel vedelikusepte - tsüsti ruptuur?

Küsin veel palun. Kuidas kaob ära luuturse ja vedelik lihaste vahel? Selleks peab ju midagi tegema? Või mis on asjad mida ma teha ei tohiks(palju kõndida)?
Mu jalgadega on üldse väga imelikud lood. Põlvede siseküljed on valusad. Kogu see valu on ka üleval pool põlve nii reie esi kui tagaküljel ning siseküljel vist kõige rohkem. Ja mitte keegi ei oska mulle lahendust pakkuda. Kirjutatakse ainult muudkui valuvaigisteid aga paraku pole ka neist abi. Kitsaid teksaseid ja hullematel päevadel ka sukkpükse, ei saa kanda, siis muutub kogu see valu ja ebamugavus veel hullemaks.
Kas see on seotud kõik selle luuturse ja vedelikuga lihaste vahel või on probleem hoopiski milleski muus? Millest sellised asjad tekivad kui mul pole olnud traumat ega kukkumist? Ja kas nad kaovad ise ära siis?

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Luuturse ja vedelik kaob enamasti ise, kui koormust jälgida. Lisaks võib abiks olla külmaravist (https://ultracold.ee/kontakt), magnetravist (www.laineravi.ee) ja kinesioteipimisest. Kui tunned valu põlve sisekülgedes, siis võib olla probleem üldse taldades ja abi võib saada ortopeedilistest taldadest. Jalatsid millega igapäevaselt liigute peavad olema mugavad, parasjagu võlve toetavad ja kindlasti mitte liiga pehmed ja ära vajunud.

Priit Ailt