katkine küüs 21.04.01 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Ühel päeval paistetas üks sõrmedes hirmsasti üles, nii et kartsin, et olen luu ära põrutanud. Paar nädalat hiljem läks küüs lillaks, hakkas mäda väla ajama, nüüd on aga kollane ja alt lahtine. Kuid alt ei paista ka veel tervemat vaatepilti. Kas peaksin laskma küüne välja tõmmata või peaksin minema nahaarsti juurde seenahiguse kahtlusega (kodus on emal olnud juba aastaid küüneseen, kuid paranes sellest suvel uue ravimiga). Lisaks kõigele ei mäleta ma, et oleksin kuhugi vahele jäänud või haiget saanud. Tänades, L.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Otsest soovitust, kas küün emaldada või mitte, ma Teile kirja teel küll anda ei saa. Mis puutub haiguse algusesse ja kogu Teie poolt kirjeldatud haiguspilti, siis selle järgi jääb küll mulje, et tegemist ei ole seenhaigusega. Et täpsemalt Teid aidata, võite tulle minu vastuvõtule kas neljapäeval 14-16 või reedel 12-14 kab. 112, eelnevalt registreerides telefonil 6971135, nõutav on kaperearsti saatekiri.