on see viirus voi pimesoolepoletik 16.10.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Eelmisel paeval algas mul suur peavalu (silmad olid vaga tundlikud ka valgusele) ja hootine kohuvalu naba piirkonnas koos gaasidega. Oosel tousis korge palavik ning k6ht valutas hooti ning olid ka gaasid. Hommikul argates palaviku enam polnud ja ka kohuvalu oli taandunud. Koht valutab praegu hooti ning paremalt poolt katsudes voi annab tunda ka kondides, On gaasid ja nuud ka kohulahtisust.
Kuna elan valismaal, siis sooviksin teada kas akki on mul moni kohuviirus voi on mul toesti pimesoolepoletik? Ja kas peaksin poorduma kohaliku haigla poole?
Aitah vastamast!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirja teel pole kahjuks võimalik ühtegi haigust välistada, mõlemad on võimalikud. Kui sarnaste sümptomitega inimesi on Teie lähikonnas peale Teie veel, siis oleks tõenäosem viirusinfektsioon. Viirusinfektsiooni poolt räägiks ka pea ja kondivalu. Kui haigusnähud ei lahene, siis soovitan pöörduda siiski arsti vastuvõtule.