Mure parema jalalabaga 26.09.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Kirjutasin teile varasemalt ja sain ka vastuse, kuid täpsustan, et eelmisel pildil ei olnud tegu minu jalgadega. (https://www.kliinik.ee/%C3-ldkirurgia/id-18/noustamine/?question=74004)

Lisasin uue pildi ja täpsema asukoha valulikust kohast.
Kuna käisin alles hiljuti 2 nädalat tagasi spordiüritusel 10km jooksmas (pole kunagi varem nii pikalt järjest jooksnud), tundsin järgmine hommik, et on valulik, aga läks üle peale venitamist ja mudimist ja rohkem jalg ei valutanudki.
Nüüd aga nädal tagasi käisin korvpalli mängimas ja järgmine hommik oli jalg väga valulik samast kohast.
Kas valu võib olla tingitud just "liig" sportimisest ja peaks jalale puhkust andma?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kuna Teie jaoks pole ilmselt sportimine päris igapäevane, võib arvata, et tegu on ülekoormusest põhjustatud vaevustega. Selle puhul oleks loomulik anda mõni aeg rahu ja siis alustada väikeste koormustega. ka jalats peaks olema väga hea. Kui vaevused jäävad, peaksite pöörduma ortopeedi poole.