Kirurgiline traat 28.08.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kas kirurgiline traat on sellisest metallist mida tuvastab ka metallidetektor nt lennujaamas? Kas oleks vaja taotleda selle kohta mingit paberit või tõendit reisimiseks. Kuna see on mul endiselt rangluus sees, nüüdseks küll vist kuskilt pooleks läinud või deformeerunud kuid siiski alles.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selline väike kogus metalli, ei tohiks lennujaama detektorit aktiveerida. Kui see ka juhtub, siis lokaalse detektoriga vaadatakse see üle ja arm viitab metalli olemasolu võimalusele selles piirkonnas. Suuremate metallist implantaatide kohta poleks paha võtta kaasa väljavõte haigusloost või väljatrükk röntgenpildist - väldib seletamist. Pole kuulnud, et kellelgi oleks jäänud meditsiiniliste võõrkehade tõttu mõni lend lendamata.