Lihase rebend? 10.08.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tervist,

Ma tegelen jooksuga ning tavaliselt jooksen pikemaid distantse (min 5km ja rohkem), aga eelmine nädal käisin ühes trennis, kus tegime harjutusi ning lõpus tõmbas ühe sprindi ajal mõlema reie taha kõva valu, peale mida olin paar päeva voodis, sest raske oli isegi liikuda. Nüüd, nädal hiljem, on kõndida suhteliselt normaalne ning käisi eile väikesel sörgil (sidusin jalad veel sidemetega kinni). Vaikselt sörkida väiksemate sammudega ei olnud valus, ainult need reie lihased natuke nõrgad, aga hommikul märkasin neid (pildil) verevalumeid. Oskate ehk öelda, kas see väike lihasrebend mul või mis ning kas rahulikult võin joosta või peaks veel täiesti hoiduma?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Mingi osaline lihasrebend on tõenäoline. UH uuringuga võiks seda ka näha. Nii kaua, kui jooksmine põhjustab vaevusi, võiks sellest hoiduda.