trauma järgne kõõlusterebendid 22.07.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kuu tagasi lihtsalt kukkudes, mõlemad jalad said korraga vigastatud. Käisin kiirabis,seal tehti pilt ja öeldi,et luud on terved. Seoti elastiksidemega mõlemad jalad hüppeliigese juurest kinni.Tehti Ketonali 100mg i/m süst ning Keto 1 tablet 3x päevas ravi jätkus edasi kodus 30 päeva.Hüppeliigese juurest paistes.( mõlemal hüppeliigesel turse lateraalse malleooli kohal) Järgmisel päval olid mõlemad jalad oi,oi kui sinised.Perearst diagnoosis kannadistorsioon ja-distensioon .Soovitus kanda mõlemal jalal ortoosi ja tallatugesid.
Nii,kui Keto ravi lõppes mõne ajapärast uuesti jalad paistes,valulikud ja kuumetavad.Külmavee vannid enam ei aita.Ortoosiga ja tallatugedega on hea astuda,kuid jalades kuidagi pinges tunne ja kuumavalt surisevad.Mida teha,millise arsti juurde pöörduda edasiseks raviks

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Peaksite pöörduma ortopeedi vastuvõtule.