Verevalumid ema jalgadel 30.05.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
Minu emal on parmal säärel tugevad verevalumid, mis tekkisid ränga kukkumise tagajärjel ( 20.5.16) Luumurdu ei ole. Mureks on see, kuidas tal need verevalumid paranevad. Sama jala peale kukkus ta kaks aastat tagasi ja needki haavad pole veel korralikult paranenud.
Ema on pödenud nooruses roospõletikku.
Ka muud pisihaavad ( sörme löikamine jne.) paranevad eriti kehvasti, kipuvad mädanema minema.
Kas veregrupp ka möjub? Veri on reesus negatiivne.
Kas oskate soovitada, kuhu peaksime pöörduma.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Roospõletik kahjustab nahaaluskoe lümfisooni, mistõttu jalg tursub. Turses jalal ei taha aga vigastused paraneda, nii nagu Teie emalgi. Aitab vaid lamamine ja jala hoidmine kehast kõrgemal - sellega turse väheneb. Aitama peaksid ka nn. survesukad. Imerohtusid kahjuks soovitada ei oska.
Soovitan kõigepeakt pöörduda perearstile.