Põlv ei kõverdu lõpuni 28.04.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Oktoobris 2015 tulin lõuatõmbe kangi pealt niimoodi alla, et maandusin ühe jala peale ainult ja kõva valu käis läbi põlvest. Sellest ajast saati on paremas põlves valu olnud, vahest vähem, vahest väga tugev valu. Põlv ei käi kokku korralikult ja põlve sisemisel küljel olev "pesa" läheb justkui natuke kummi, kui katsuda põlve kokku kõverdada. Vahepeal ei läinud põlvest korralikult sirgeks ega ka kõveraks ja oli justkui kinni kuskil nädal aega (2 korda oli nii). UH tehtud ja midagi ei leitud, üteldi, et keharaskuse vigastus ja et läheb kaua aega paranemisega. Kaua siis ikkagi :)? Kas see on normaalne, et peale mitut kuud põlv ikka korralikult kokku ei käi ja selles põlve pesas selline kummis osa on, kus justkui oleks midagi, mis ei lase põlvel korralikult kokku minna ja liikuda? Kas ma pean lihtsalt ootama või saab midagi veel teha?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Probleem ortopeediline, mina vaid üldkirurg.
Kahtlustaksin meniski vigastust. Selle diagnoosimiseks oleks vaja teha magnetuuring. Muud vigastused oleksid poole aastaga pidanud juba paranema. Soovitan Teil pöörduda ortopeedi vastuvõtule.