Plaadi eemaldamine jalast raseduse ajal 17.04.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul oli sääre-ja pindluumurd, sääreluu on plaadiga paigatud ja pindluus mingi kruvi. Septembris peaks see ära võetama. Mind huvitab eelkõige, mismoodi seda eemaldatakse - kas üldnarkoosi või mingi kohaliku tuimestusega ja kas rasedus on sel ajal vastunäidustus?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Saab teha nii ja naa, kuidas kirug ja Teie kokku lepite. Ei näe aga põhjust, miks seda peaks raseduse ajal tegema - võib vabalt edasi lükata kui olete sünnitanud.