Kas on pimesoole valu? 07.04.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on selline mure, et paar aastat järjest, on paaril korral esinenudvalu paremal pool alakõhus. Valu on selline tuikav, vahetevahel ka torkiv. Nüüd täna (07.04.16), tunnen jälle seda valu, seekord ka kõndides ja istudes, ning kui pikali viskan, siis on valutavat kohta selgesti tunda. Proovisin ka valu piirkonnale peale vajutada ja lahti lasta, ning juba näpu allavajutamise ajal oli selles kohas torkav valu. Palavikku ei ole, iiveldama ei aja, söögiisu on aga mitte nii suur kui tavaliselt, gaasid esinevad. Kas oskate öelda, mis võib sellist tuima, kohati torkavat valu põhjustada?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ainult kirjelduse järgi diagnoosida ei ole võimalik. Mulle jääb mulje, et pigem ei ole tegu apenditsiidiga. Vajab täiendavaid uuringuid. Soovitan pöörduda perearsti poole.