kaua peab kummardumist ja istumist vältima 04.04.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! 5 päeva tagasi käisin lõikusel lõigati ära pilodinaal tsüst sabakondi juurest allapoole 10cm. Kaua kasvab korralikult kinnk ja kas sinna pannakse isesulavad niidid või mitte. Arstid ei öelnud mulle midagi mida kui kaua ei või teha

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Istumist võiks vältida 2 nädalat peale operatsiooni või kuni haava täieliku paranemiseni. Nahale pannakse reeglina eemaldatavad õmblused, kuid võib panna ka isesulavaid. Kuidas Teile pandi, peate küsima Teid opereerinud kirurgi käest.